LatviskiEnglishпо-руcски
GM Ūdensapgāde nodarbojas ar artēzisko aku jeb dziļurbumu ierīkošanu un ūdensapgādes sistēmu būvniecību

Jaunumi

 • Artēzisko aku jeb dziļurbumu ierīkošanai cenas no 43 EUR/m (ar PVC caurulēm) un no 45 EUR/m ar tērauda caurulēm. Iespējamas atlaides, ja plānotais urbuma dziļums pārsniedz 50 metrus!

  added: Apr 2nd, 2011 - 23:45
 • Vakance

  GM Ūdensapgāde piedāvā darbu urbšanas meistaram darbā ar iekārtu URB 2.5; papildus informācju skatīt šeit!

  added: May 28th, 2012 - 22:15
 • Urbumi siltumapgādei

  SIA "GM Ūdensapgāde" piedāvā gan vertikālo siltumsūkņu kolektoru (termozondes), gan ģeotermālo urbumu izbūvi siltumsūkņu uzstādīšanas vajadzībām.

   

  Ja tiek ierīkots vertikālais siltumsūkņa kolektors, kolektora cauruļvads (termozonde) tiek ievietots urbumā un iebetonēts tajā. Parasti tiek veidoti vairāki urbumi, katrs aptuveni no 40-100 m dziļumā, atkarībā no ēkai nepieciešamā siltumenerģijas daudzuma. Vidēja lieluma privātmājas vajadzībām parasti ir jāizbūvē kolektori kopgarumā ap 150 - 250 m atkarībā no apkurināmās platības un izvēlētā siltumsūkņa specifikācijas.


  Vertikālo kolektoru ierīkošanas izmaksas ir no 26 - 35 EUR / m* atkarībā no nepieciešamā kolektoru kopgaruma un darbu sarežģītības.


  * Aptuvenās cenas ir uzrādītas bez PVN un indikatīvā nolūkā.


  SIA "GM Ūdensapgāde" ir liela pieredze vertikālo kolektoru ierīkosanas jomā, kur darbi veikti ne tikai privātmāju vajadzībām, bet arī sabiedriskajām ēkām; kolektoru kopgarums vienā objektā ir pārsniedzis 1200 m ( 12 x 100m) un šāda apjoma darbi tika veikti ~ 1 mēneša laikā!

   

   

  Izplatīts siltumsūkņu veids, ko plaši izmanto centrāleiropā, ir ģeotermālo urbumu siltumsūķņi, kuros kā siltuma avots izmantots zemes dzīļu ūdens - gruntsūdens vai dziļurbuma ūdens. Šādas siltumsūkņu sistēmas uzstādīšanas gadījumā nepieciešams urbt divus dziļurbumus vai filtrācijas urbumus - viens kalpo ūdens ņemšanai (ģeotermālais urbums),  otrs - „izstrādātā" ūdens novadīšanai atpakaļ zemes dzīlēs. Attālums starp diviem šadiem urbumiem ieteicams vismaz 15-20m. Šajā variantā bieži ir nepieciešama paaugstināta urbuma ražība (līdz pat 3l/s), kas liedz izmantot filtrācijas urbumus ar salīdzinoši lētākām izmaksām.


  Šāda veida urbumu izmaksas lūdzam skatīties sadaļā Ūdensapgādes urbumi!