LatviskiEnglishпо-руcски
GM Ūdensapgāde nodarbojas ar artēzisko aku jeb dziļurbumu ierīkošanu un ūdensapgādes sistēmu būvniecību

Jaunumi

 • Artēzisko aku jeb dziļurbumu ierīkošanai cenas no 43 EUR/m (ar PVC caurulēm) un no 45 EUR/m ar tērauda caurulēm. Iespējamas atlaides, ja plānotais urbuma dziļums pārsniedz 50 metrus!

  added: Apr 2nd, 2011 - 23:45
 • Vakance

  GM Ūdensapgāde piedāvā darbu urbšanas meistaram darbā ar iekārtu URB 2.5; papildus informācju skatīt šeit!

  added: May 28th, 2012 - 22:15
 • Spice

  Visvienkāršākais un lētākais ūdens ieguves veids ir iesistā cauruļveida aka jeb spice, kas uztver virsējos gruntsūdeņus. Zemē iedzen vai ieskalo no vairākiem savstarpēji savienotiem posmiem gatavotu cinkota tērauda cauruli. Tās apakšējā daļā ir apmēram metru garš filtrs, caur kuru ūdeni iesūknē caurulē un paceļ virs zemes. Filtrs sastāv no perforētas caurules un bronzas vai misiņa sieta, kas nosedz cauruli no ārpuses. Filtra aizsargāšanai no mehāniskiem bojājumiem, iedzīšanas procesā ievieto nerūsējoša tērauda čaulā. Irdenos un smilšainos iežos cauruli iedzen vai ieskalo, blīvās māla gruntīs vispirms izveido urbumu un tad tur ievieto cauruli (spici).

  Tā kā cauruļveida akai ir maza ražība, tad ūdeni parasti sūknē ar mehānisko vai elektrisko sūkni.

   

  Spices lielākā priekšrocība - var iedzīt jebkurā, arī šaurā vietā, kur netiek klāt urbšanas tehnika. Kļūmes gadījumā spici var izvilkt ārā un urbumu atkārtot citā vietā.

   

  Sliktā puse - ja izvēlas iedzīšanas metodi, tai der tikai tīra smilts bez starpkārtām. Ne mālam, ne akmenim spici izdzīt cauri nav iespējams.

   

  Spicēs ūdens ieguvei izmantotais slānis ir vāji izolēts no virszemes ūdeņiem, tāpēc bieži problēmas rada bakterioloģiskais piesārņojums un saimnieciskās darbībās radīts ķīmiskais piesārņojums.

   

  Izbūves cenas no 350 EUR/gab.*

   

  * Cenas norādītas bez PVN un indikatīvam nolūkam spicei ar dziļumu līdz 9m, katra nākamā metra izmaksa + 15 EUR